خواص و فواید گندم برشته پخته بوداده پوست کنده جوانه زده

خواص و فواید گندم برشته پخته بوداده پوست کنده جوانه زده

خواص و فواید گندم برشته پخته بوداده پوست کنده جوانه زده در سایت جسارت

فواید گندم ، فواید گندم برشته ، فواید گندم پخته ، فواید گندم بوداده ، فواید گندم شادونه ، فواید گندم سیاه ، فواید گندمک شیرین ، فواید گندم و جو ، فواید گندم پوست کنده،فواید گندمک ، فواید گندم سیاه ، فواید گندم بو داده،خواص گندم برشته،خواص گندم برشته شده،خواص گندم پخته،خواص گندم پخته شده،فواید خوردن گندم پخته،فواید گندم پخته شده،خواص گندم بو داده،خواص گندم بوداده شده،خواص گندم بوداده شیرین،خواص گندم شادونه،فواید گندم و شادونه،خواص گندم سیاه،فوائد گندم سیاه،خواص گندمک شیرین،فواید و مضرات شیرین گندمک،خواص گندم و جو،خواص بلغور گندم و جو،خواص جوانه گندم و جو،خواص سبوس گندم و جو،خواص گندم جوانه زده،فواید جوانه گندم و ماست،فواید ماسک جوانه گندم و ماست،فواید جوانه گندم و جو،فواید گندم جوانه زده،خواص گندم پوست کنده

خواص و فواید گندم برشته پخته بوداده پوست کنده جوانه زده

فواید گندم ، فواید گندم برشته ، فواید گندم پخته ، فواید گندم بوداده

فواید گندم

برای درمان تحریکات جلدی، التهاب و ورم پوست، آرد گندم را بر پوست بمالید.مصرف نشاسته به صورت ماقوت برای کسانی که معده ضعیف دارند مفید است و به دستگاه هضم و روده کمک می‎کند (مصرف نشاسته گندم).کسانی که اسهال شده‎اند در تابستان از پالوده نشاسته گندم استفاده کنند.برای رفع زکام‎های سخت و سرفه از جوشانده سبوس گندم استفاده کنید، 20 گرم در یک لیتر آب را جوشانده صاف کرده با عسل مخلوط کنید میل شود.برای رفع یبوست باز هم از جوشانده سبوس گندم استفاده کنید.برای تسکین دردهای روماتیسم و مفاصل سبوس گندم را داخل یک کیسه ریخته گرم نموده در محل درد بگذارید.گندم چاق کننده و اشتهاآور است.دانه گندم برای افرادی که مبتلا به انسداد عروق هستند مضر است.برای روشن شدن پوست صورت گندم را سوخته آسیاب نموده با روغن کنجد مخلوط کرده به صورت بمالند.برای رفع سرفه و خونروی از سینه و درد سینه آرد گندم را با شکر و بادام به صورت حریره درست کنند و میل کنند.برای تقویت نیروی جنسی از روش شماره 13 استفاده کنند.برای رفع ورم‎های گرم و خنازیر آرد گندم را با پیاز مخلوط کرده به صورت ضماد بگذارند.خانم‎هایی که می‎خواهند شیرشان زیاد شوند نشاسته گندم را با رازیانه و شکر بپزند به صورت حریره درست کنند و میل نمایند.سبوس گندم تا حدودی از سرطان روده بزرگ جلوگیری می‎کند.

نکاتی در مورد مصرف گندم برای مبتلایان به یبوست

سعی شود از مقدار کم شروع شود تا به مقدار زیاد برسد.سبوس را در غذاهای روزانه خود مخلوط کرده میل شود.برای یبوست مزمن نباید بیش از 3 قاشق سوپ‎خوری بزرگ خورده شود چون مصرف زیاد آن ممکن است ایجاد اسهال کند.کسانی که مبتلا به اختلالات روده‎ای هستند قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.کسانی که زیاد سبوس گندم مصرف کنند ممکن است دچار کمبود کلسیم شوند.جوانه گندم باعث تقویت نیروی جنسی می‎شود. روش تهیه جوانه گندم: ابتدا گندم را به مدت 12 ساعت خیس نموده سپس در یک صافی کوچک ریخته و صافی را درون یک پلاستیک ببندید به مدت 24 ساعت سپس گندم جوانه می‎زند.جوانه گندم برای رشد مو و جلوگیری از سفیدی آن بسیار مفید است بدین صورت که هر روز صبح یک قاشق غذاخوری از جوانه گندم همراه چند عدد توت خشک و خرما میل شود.

خواص و فواید گندم در درمان بیماریها

خوردن جوانه گندم باعث از بین رفتن خشکی پوست می‎شود.کسانی که ضعف اعصاب و سستی عضلات دارند می‎توانند از جوانه گندم استفاده کنند.هیچ گاه جوانه گندم را با عسل نخورید.برای درمان جوش صورت پودر جوانه گندم را با عرق کاسنی مخلوط کرده با گلاب هم می‎توان مخلوط کرد.برای نرمی پوست پودر جوانه گدم را با شیر مخلوط نموده روی پوست بگذارید.کسانی که تصلب شرایین دارند از جوانه گندم استفاده کنند.کسانی که پرکاری غدد تیروئید دارند از جوانه گندم استفاده کنند.
کسانی که در اثر جذب ید مسموم شده‎اند از حریره نشاسته استفاده کنند.برای چاق شدن آرد گندم را بو داده با شکر و روغن مخلوط نموده مخصوصاً روغن کنجد (حلوا) میل کنند فراموش نشود کمی هل وگلاب به آن بیفزاییم.برای این که متوجه شویم فردی را سگ‎ هار گاز نگرفته است خمیر آرد گندم را چند ساعت بر محل گازگرفتگی بگذارید سپس نزد سگ دیگری بیندازید اگر آن سگ خمیر را نخورد بدانید که آن سگ هار بوده است.برای درمان تنگی نفس 20 گرم سبوس گندم را در یک لیتر آب جوشانده با کمی عسل شیرین کرده صبح و ظهر و شب آن را میل کنید.برای رفع ورم پستان سبوس گندم را در آب پخته به صورت ضماد بگذارید.
رویان گندم بخشی فشرده در قاعده گندم به رنگ زرد مایل و به بزرگی سر سوزن می‎باشد آن را رویان گندم می‎گویند در آن انواع ویتامین و عناصر معدی وجود دارد که هنگام آرد شدن و الک کردن ممکن است در آرد وجود نداشته باشد به همین خاطر جوانه گندم بسیار مفیدتر است.برای از بین بردن مویرگ‎های نمایان در سطح پوست یک قاشق چای‎خوری آرد جوانه گندم، یک قاشق روغن جوانه گندم، یک قاشق چای‎خوری مخمر آبجو یا یک عدد قرص مخمر آبجو را با یک قاشق سفیده و زرده تخم‎مرغ مخلوط کرده 15 دقیقه روی پوست بگذارید سپس با آب ولرم بشویید.برای تقویت نطفه یا کسانی که کمبود نطفه دارند، 250 گرم آرد جوانه گندم، 250 گرم آرد جوانه نخود خام مانند حلوا در روغن سرخ کرده کمی به آن دارچین، گلاب و هل بیفزایید به عنوان غذا میل کنید برای این که نخود سریعتر جوانه بزند آن را در عرق کاسنی بخوابانید.برای سردردهایی که ناشی از سوءهاضمه است گندم را خمیر کنید بر پیشانی بمالید.گندم را بگذارید جوانه بزند سپس خشک نموده، بو داده، آرد نموده همراه خرما میل کنید برای تقویت باه بسیار مفید است.دودکردن سبوس گندم در منزل باعث فرار حشرات می‎گردد.برای درمان جرب سبوس گندم را در سرکه پخته به صورت ضماد بگذارید.برای زیباشدن چهره آرد گندم، نشاسته، عرق برگ چنار را به صورت ضماد روی پوست صورت بگذارید.بخور کاه گندم برای درمان سینوزیت مفید است.یک تمیز کننده خوب برای پوست: پودر جوانه گندم را با شیر مخلوط کرده پوست را با آن تمیز نمایید.بهترین غذایی که می‎تواند جنین را حفظ کند جوانه گندم است.خوردن جوانه گندم باعث طول عمر می‎شود.کسانی که بیماری ام‎اس دارند روغن گندم را در برنامه غذایی خود قرار دهند.کسانی که مبتلا به فلج مغزی هستند از روغن گندم استفاده کنند.کودکانی که بدخلق هستند به آن‎ها جوانه گندم بدهید.سبوس گندم از سرطان سینه جلوگیری می‎کند.کسانی که فشارخون دارند جوانه گندم کم بخورند.

فواید گندم برای روده

گندم با دانه های غنی از الیاف که اکثرا نیز غیر قابل حل هستند می تواند در سلامت روده موثر باشند اما فراموش نکنید که الیاف این دانه بیشتر در سبوس آن موجود می باشند. مطالعات نشان می دهند که برخی اجزای این غله مانند پروبیوتیک ها می توانند با تغذیه ی باکتری های مفید روده برای دستگاه گوارش موثر واقع شوند. با این حال بسیاری از سبوس عملا بدون هیچ تغییر و تجزیه ای از دستگاه گوارش دفع می شوند. سبوس گندم ممکن است تا مدت ها به صورت هضم نشده در دستگاه گوارش موجود بوده و با سرعت کمی آن را طی کند. یک مطالعه نشان داد که مصرف سبوس این دانه خطر ابتلا به یبوست را در کودکان کاهش می دهد. با این حال بسته به علت یبوست خوردن سبوس همیشه هم نمی تواند کافی باشد.

فواید گندم در پیشگیری از سرطان روده

سرطان روده بزرگ رایج ترین سرطان دستگاه گوارش است. مطالات نشان داده اند که مصرف غلات از جمله گندم می توانند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهند. یک مطالعه نشان داد ک مصرف غذاهای کم فیبر می تواند تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به سرطان را بیشتر کند.چیزی که مشخص و قطعی است این است که گندم دارای تعدادی از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی است که می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

فواید گندم پخته

همه روزه گندم را به صورت های مختلفی می خوریم ، برای مثال نانی که در وعده های غذاییمان مصرف می کنیم. گندم طبیعتی گرم ، خشک و معتدل دارد. برای رفع بیماری های پوستی ، استفاده از گندم بسیار مفید است. برای تقویت کودکان حتما در وعده های غذاییشان از گندم استفاده کنید. این گیاه برای درمان بیماری های پوستی از قبیل ورم پوست بسیار مفید است.

فواید گندمک

گندمک یکی از تنقلات پرارزشی است که گرچه در گروه آجیل قرار ندارد، اما برخی خانواده‌ها از آن همچون مغزهای آجیلی در شب‌نشینی‌ها استفاده کرده یا به‌عنوان یک تنقل مفید در اختیار فرزندان قرار می‌دهند و نوع شیرین آن را که شیرین گندمک گویند، اغلب به همراه شیر می‌خورند، اما شاید بپرسید این گندم‌های پفکی و سبک ازهمان گندم‌های سفت و سخت تهیه می‌شود؟ بله. برای تهیه گندمک ابتدا دانه‌های گندم را می‌جوشانند تا مغزپخت شود.در مرحله بعد، گندم پخته شده را آبکش کرده و می‌گذارند زیر نور آفتاب یا با دستگاه کاملا خشک شود. در آخرهم در مقداری روغن به همراه شکر یا نمک تفت می‌دهند تا مزه‌دار شود و به شکل پفکی درآید.محصول به دست آمده گرچه به دلیل فرآیندهای حرارتی به اندازه گندم خام خاصیت ندارد و به جهت افزودن نمک یا شربت، غیررژیمی و برای برخی بیماران محدودیت مصرف دارد، اما به دلیل خواص تغذیه‌ای بالایی که دارد برای کودکان و نوجوانانی که در سن رشد هستند، بهترین و سالم‌ترین جایگزین چیپس و پفک و مفیدترین تنقل برای بیماران دچار سوء‌تغذیه است.به‌خصوص آن‌که گندمک شیرین به همراه شیر و در وعده صبحانه یا به‌عنوان عصرانه میل شود. بد نیست بدانید در اثر ترکیب شیر و غلات، قابلیت جذب یکسری از مواد مغذی بیشتر خواهد شد.

فواید گندم

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.