فواید و خواص فندق تازه و خام در طب سنتی و بارداری

فواید و خواص فندق تازه و خام در طب سنتی و بارداری

خواص فندق,خواص فندق تازه,خواص فندق در بارداری,خواص فندق خام,خواص فندق و بادام,خواص فندق چیست,خواص فندق سوخته,خواص فندق در دوران بارداری,خواص فندق خام در بارداری,خواص فندق برای زنان باردار,خواص فندق تازه در بارداری,خواص پوست فندق تازه,خواص ومضرات فندق تازه,خواص خوردن فندق در بارداری,خواص مغز فندق در بارداری,خواص فندق بارداری,خواص مغز فندق خام,خواص خوردن فندق خام,خواص دارویی فندق خام,خواص فندق و بادام هندی,خواص فندق و بادام زمینی,خواص فندق چیست,خواص روغن فندق چیست,خواص فندق سوخته برای ابرو,خواص فندق سوخته برای مو,فواید فندق در دوران بارداری,خواص بادام خام در بارداری,خواص بادام هندی خام در بارداری,فواید فندق برای زن باردار,خواص فندق برای زن باردار,فواید فندق برای زنان باردار,خاصیت فندق برای زنان باردار

خواص فندق , خواص فندق تازه , خواص فندق در بارداری , خواص فندق خام

فندق برای پوست و مو یک معجزه گر محسوب می شود. فندق و روغن فندق برای تهیه ماسک های زیبایی و رفع مشکلات ریزش مو و.. این روزها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

خواص فندق

فندق میوه ای با طبع گرم و خشک که بیشتر در نواخی کوهستانی ایران یافت و پرورش داده میشود. از فواید بسیار مهم آن میتوان به تقویت قوای جنسی اشاره کرد. و همچنین خوردن فندق در بین غذا برای معده و روده بسیار مقوی است . ۱- برای سرفه‌های مزمن ۳۰ گرم مغز فندق همراه عسل ساعت ۱۰ صبح میل شود این باعث می‌شود که اخلاط سینه و ریه خارج گردد. ۲- ضماد سوخته فندق با پی بز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است. ۳- برای زخم‌های واریس ۵۰ گرم پوست درخت فندق و ۱۰۰۰ گرم آب (آبی که مخلوط با سرکه است) را جوشانده زخم‌ها را بشویید. ۴- برای تنظیم قاعدگی ۲۰ گرم پوست فندق را در ۱۰۰۰ گرم آب جوشانده در فواصل قاعدگی روزی یک فنجان میل شود.

خواص فندق , خواص فندق تازه , خواص فندق در بارداری , خواص فندق خام

ضماد سوخته فندق با پی بز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.برای جلوگیری از ریزش مو پوست فندق رابسوزانید و خاکستر آنرا با پیه مخلوط کرده و قسمت هایی را که مو ریخته با آن ماساژ دهید

خواص فندق تازه

۵- فندق پایین آورنده فشار خون است. ۶- کسانی را که مار زده است کشمش با فندق میل کنند. ۷- کسانی که سنگ کلیه دارند روزی ۱۵ دانه فندق، غذای مناسبی برای آنها می‌باشد. ۸- برای رفع کرم کدو روغن فندق را بگیرید و به مدت ۱۵ روز، روزی یک قاشق سوپ خوری از آن روغن میل کنید. ۹- روغن فندق تقویت کننده نیروی شهوانی است. ۱۰-  کسانی که درد مفاصل دارند روزانه ۱۰ دانه فندق بخورند. ۱۱- کسانی که نقرس دارند صبحانه ۳۰ عدد فندق + یک قاشق عسل خوب جویده میل شود و همراه آن یک لیوان شیر مصرف شود. ۱۲- کسانی که درد استخوان دارند صبحانه از روش شماره ۱۴ استفاده کنند. ۱۳- برای تقویت ریه مانند شماره ۱۴ استفاده شود. ۱۴- افراد مسلول فندق + خرما یا انجیر همراه شیر به عنوان صبحانه بخورند. ۱۵- کسانی که ضعف عمومی دارند روزانه ۱۰ عدد فندق بخورند.

خواص فندق , خواص فندق تازه , خواص فندق در بارداری , خواص فندق خام

کسانی که موخوره دارند فندق را سوزانده با سرکه مخلوط کنند با آب رقیق نمایند سر موها را با آن محلول ماساژ دهند.

خواص فندق در بارداری

۱۶-  کسانی که می‌خواهند لاغر شوند ۱۰ گرم گل فندق در ۳۰۰ سی سی آب دم کرده بعد از هر غذا یک استکان بخورند. ۱۷- کسانی که بیماری MSدارند در غذای روزانه خود فندق را بگنجانند.روزانه۲۰عدد،اطفال۱۰عددهمراه‎یک‎ قاشق‎ عسل میل‎کنند. ۱۸- کسانی می‌خواهند روده‌های آنها تقویت شود در هنگام گرسنگی ۱۰ عدد فندق بخورند. ۱۹- فندق مقوی مغز است و جوهر دماغ را زیاد می‌کند و برای نیروی تفکر و تعقل یک غذای بسیار خوبی است. ۲۰- برای پادزهر سموم بعد از غذا ۵ دانه فندق با انجیر میل شود. ۲۱- کسانی که کوسه هستند فندق را سوزانده با پی بز مخلوط کنند بصورت بمالند. ۲۲- اگر کم خون هستید بعد از هر غذا ۵ دانه فندق بخورید. ۲۳- اگر چنانچه مبتلا به قلنج کلیه شدید بعد از غذا ۶ عدد فندق را خوب جویده میل نمایید.

خواص فندق , خواص فندق تازه , خواص فندق در بارداری , خواص فندق خام

 فندق اختلال در رشد مو را برطرف می کند . فندق باعث تنگ کردن عروق زیر پوست و باعث کشیدگی پوست و تغذیه و درمان آن می شود .

خواص فندق خام

۲۴- خانم‌هایی که دوره قاعدگی آنها دردناک و زیاد است پوست فندق را جوشانده بعد از غذا یک فنجان بخورند. ۲۵- کسانی که رخسار زرد دارند برای درمان آن روزانه ۱۰ دانه فندق بخورند. ۲۶- کسانی که سرطان دارند صبحانه ۲۰ عدد فندق و ۳ عدد خرما با یک لیوان آب هویج میل کنند. ۲۷-  کسانی که موخوره دارند فندق را سوزانده با سرکه مخلوط کنند با آب رقیق نمایند سر موها را با آن محلول ماساژ دهند. ۲۸- اگر چشم نوزادی آبی یا ازرق است شما می‌توانید فندق را بسوزانید نرم کنید با روغن زیتون مخلوط کنید و چند روز بر فرق سر نوزاد بمالید. سپس چشم آنها خوب سیاه و جذاب می‌گردد. ۲۹- خانم‌هایی که حامله هستند روزی ۵ دانه فندق میل کنند. ۳۰- جهت رفع چین و چروک صورت : روغن فندق یک قاشق چای خوری و روغن جوانه گندم یک قاشق چای خوری. طرز تهیه روغن جوانه گندم: گندم را خیس نموده به مدت ۱۲ ساعت سپس در یک سبد کوچک ریخته سبد را داخل پلاستیک می‌کنیم و سر آن را محکم می‌بندیم به مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت بستگی به شدت گرمای هوا دارد. سپس جوانه گندم را خرد نموده با روغن ذرت مخلوط نموده صاف می‌کنیم. روغن به دست آمده روغن جوانه گندم است.

خواص فندق , خواص فندق تازه , خواص فندق در بارداری , خواص فندق خام

از این گیاه روی پوست خود بزنید و با یک پنبه آن را بمالید. این کار مثل یک لایه بردار و پاک کننده قوی برایتان عمل می کند.

خواص فندق چیست

۳۱- برای درمان جوش صورت روزی ۲ مرتبه با نوک انگشت از روغن فندق روی جوشهای صورت بگذارید. ۳۲- فندق تقویت کننده‌ نطفه می‌باشد، ۱۰ صبح و ۵ عصر همراه خرما میل شود. ۳۳- فندق حاوی منیزیم و پتاسیم می‌باشد و این مواد بزرگترین داروی مقوی قلب و کلیه ها هستند. ۳۴- به خاطر وجود آهن در فندق می‌توان گفت که یکی از بهترین عوامل سازنده گلبولهای قرمز می‌باشد. ۳۵- فندق اختلال در رشد مو را برطرف می‌کند. ۳۶- فندق به خاطر داشتن ویتامین A و C برای تقویت پوست و ناخن و مو و تقویت بینایی بسیار مفید است. ۳۷- فندق به خاطر داشتن ویتامین‌های B برای درمان ضعف اعصاب، سستی و خمودگی، هیجان و اضطراب بسیار مؤثر است. ۳۸- برای درمان سیاتیک برگ خشک درخت فندق را سائیده با کمی خاکستر آتش سیگار و نمک مخلوط نموده با روغن منداب مخلوط کرده محلول را به محل درد بمالید. ۳۹- فندق باعث تنگ کردن عروق زیر پوست و باعث کشیدگی پوست و تغذیه و درمان آن می‌شود.

خواص فندق

کامنت های تایید شده : یک عدد

  • از خواص فندق رویشما خیلی متشکرم.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.