آیا لیزر و اپیلاسیون برای اصلاح و رفع موهای زائد آقایان مناسب است

آیا لیزر و اپیلاسیون برای اصلاح و رفع موهای زائد آقایان مناسب است

رفع موهای زائد اقایان,رفع موهای زائد بدن اقایان,رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان,رفع موهای زائد صورت اقایان,رفع موهای زائد مردان,رفع موی زائد مردان,رفع موهای زاید مردان,رفع موی زاید مردان,رفع موهای زائد بدن مردان,رفع موهای زائد در مردان,رفع موهای زائد صورت مردان,رفع دائمی موهای زائد مردان,رفع موهای زائد ناحیه تناسلی مردان,رفع موهای زائد صورت در مردان,رفع موهای زائد اندام تناسلی مردان,رفع موهای زائد بدن آقایان,رفع موی زائد بدن مردان,رفع موهای زاید بدن مردان,رفع دائمی موهای زائد بدن مردان,رفع موهای زاید صورت مردان,بهترین روش رفع موهای زائد آقایان,درمان موهای زائد بدن مردان

رفع موهای زائد اقایان , رفع موهای زائد بدن اقایان , رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان , رفع موهای زائد صورت اقایان

در این مطلب از سایت جسارت با آیا لیزر و اپیلاسیون برای اصلاح و رفع موهای زائد آقایان مناسب است بیشتر آشنا شوید . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد .

در آقایان مو تقریبا در تمام نواحی بدن به غیر از کف پا و دست ها وجود دارد و در مقایسه با خانم ها موهای زائد کمتری دارند.

رفع موهای زائد اقایان

در زمان نوجوانی که باشگاه می‌رفتم، رفیقی داشتم که بیشتر اشخاص  اسم وی  را پشمالو گذاشته بودند. زمانی در رختکن  زیر پیراهنیش  را در می‌آورد، مثل اینکه یک پلیور  سیاه تنش کرده بود. همه بدن او پر از مو بود. برای خودش این مسئله اهمیتی نداشت  اما روزی در رختکن از او سوال کردم چرا موهای بدنش را اصلاح نمی‌کند و او در حالی که لباس ورزشی‌اش را ازکیف در می اورد گفت:  «آخه اگه اصلاح کنم، بیشتر می‌شه.» دوباره پرسیدم چرا برای درمان پیش پزشک نمی‌رود؟ گرمکنش را پوشید و گفت: «اینکه مریضی نیست پسر!» و همین‌طور که داشت از رختکن بیرون می‌رفت، با خنده گفت: «این‌جوری مردونه‌تره.»با دکتر غلامحسین غفارپور، متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این‌باره گفت‌وگو کرده‌ایم.

رفع موهای زائد اقایان , رفع موهای زائد بدن اقایان , رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان , رفع موهای زائد صورت اقایان

مو بر روی بدن آقایان به صورت طبیعی وجود دارد و حذف موهای زائد برای آقایان کاربرد زیادی ندارد اما اگر مردی بخواهد موهای بدن خود را به صورت دائمی حذف کند می تواند از روش لیزر موهای زائد استفاده کند.

رفع موهای زائد بدن اقایان

موهای زائد در آقایان بیشتر در کدام نواحی بدن وجود دارد؟ اصطلاح موی زائد معمولا برای خانم‌ها کاربرد دارد و به رویش مو در مناطقی از بدن گفته می‌شود که فرد انتظار آن را ندارد. موها به‌طور طبیعی در مناطقی مثل سر، ابرو، مژه، ناحیه زیر بغل و نواحی اطراف اندام تناسلی رشد می‌کنند. اگر در بدن خانمی در نواحی‌ای غیر از این نواحی مو بروید، دچار پرمویی یا موهای زائد است، اما درباره آقایان این موضوع کاملا تفاوت دارد.  چطور؟ در بدن مردان به‌طور طبیعی در بیشتر نواحی به جز کف دست و پا، مو رشد می‌کند. این یک امر طبیعی و جزو تفاوت‌های زنان و مردان است بنابراین اصطلاح موی زائد در مورد آقایان کاربرد ندارد و برعکس خانم‌ها، معمولا آقایان با رشد مو در بدن خود مشکل چندانی ندارند. میزان موها در مردان به عوامل ژنتیکی مربوط است و ممکن است کاملا ضخیم و تیره رنگ یا نازک و کرکی شکل باشند.

رفع موهای زائد اقایان , رفع موهای زائد بدن اقایان , رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان , رفع موهای زائد صورت اقایان

لیزر موهای بدن مردان تقریبا با لیزر موهای زائد زنان در روش تفاوتی زیادی ندارد. تنها تفاوت در تعداد جلسات لیزر است که برای مردان با توجه به بیشتر بودن تراکم موهای بدن باید جلسات بیشتری را لیزر کنند.

رفع موهای زائد صورت اقایان

یعنی آقایان نمی‌توانند برای از بین بردن این موها اقدامی انجام دهند؟ رشد مو در بدن مردان طبیعی است ولی اگر مردی با این موها مشکل داشته باشد، می‌تواند برای حذف آنها اقدام کند.  چه روشی برای این کار وجود دارد؟ روش از بین بردن موهای بدن مردان، تفاوت چندانی با حذف موهای زائد بدن زنان ندارد و شیوه کار یکی است. متداول‌ترین روش نیز لیزر است. اما استفاده از لیزر برای رفع موهای بدن مردان و زنان تفاوت دارد.  چه تفاوتی؟ به دلیل وسعت نواحی دارای مو و تراکم بیشتر این موها در بدن آقایان، تعداد جلسه‌های درمانی برای آنها بیشتر خواهد بود و باید وقت بیشتری را صرف این کار کنند. حتی ممکن است این جلسه‌ها به حدود ۱۰ جلسه هم برسد و فواصل بین هر مراجعه برای درمان حدود ۴ تا ۶ هفته است. گاهی پس از ۱۰ جلسه درمانی، سالانه ۱، ۲ یا ۳ بار لیزر در سال برای این افراد انجام می‌شود تا موهای بدن آنها از بین برود.

رفع موهای زائد اقایان , رفع موهای زائد بدن اقایان , رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان , رفع موهای زائد صورت اقایان

راه‌حل‌های موقتی مثل استفاده از موم، تیغ زدن، کرم بو بر یا دستگاه اپیلاسیون، بسیار سخت و وقت‌گیر هستند و به هرحال برای داشتن پوستی صاف و بی‌مو، باید مرتبا تکرار شوند

رفع موهای زائد مردان

استفاده از لیزر مشکلات و عوارض جانبی‌ای برای مردان ایجاد نمی‌کند؟ نه، لیزرهای مناسب عوارضی برای مردان ندارد، اما ممکن است میزان تاثیر ابزارهای مختلف برای این کار در آنها متفاوت باشد. مناسب‌ترین لیزر، «لیزر ان. دی/یگ» است که عارضه خاصی به جا نمی‌گذارد و بدترین ابزار برای حذف موهای بدن، آی. پی. ال است که در اصل لیزر نیست و در واقع نور تقویت شده است و فقط اصطلاحا به آن لیزر می‌گویند. آی. پی. ال در حذف موهای زائد موثر ولی تاثیر آن نسبت به ابزارهای دیگر بسیار کمتر است. 

رفع موهای زائد اقایان , رفع موهای زائد بدن اقایان , رفع موهای زائد ناحیه تناسلی اقایان , رفع موهای زائد صورت اقایان

لیزر موهای زائد صورت برای مردانی که دوست دارند ظاهر بسیار تمیز و آراسته‌ای داشته باشند، بسیار مناسب است و به کمک آن می‌توان جای موهای اضافی ریش در وسط صورت را کاملا از بین برد. نقاطی از صورت که به لیزر برای از بین بردن موهای زاید  به خوبی پاسخ می‌دهند عبارتند از: چانه، پشت لب و پایه‌های موهای سر.

رفع موی زائد مردان

آیا روش‌هایی مثل اپیلاسیون که خانم‌ها برای رفع موهای زائد به کار می‌برند، برای مردان هم قابل‌اجراست؟ بله، ولی ریشه موها در بدن مردان بسیار محکم‌تر از ریشه موی زنان است. قطر این موها هم در مردان بیشتر است. ضمن اینکه ویژگی‌های فیزیولوژیکی زنان، باعث افزایش تحمل درد در آنها می‌شود. مردان در صورت حذف موها با روش‌های متداول اپیلاسیون، درد بسیار بیشتری خواهند داشت و بیشتر آنها نمی‌توانند آن را تحمل کنند. برخی کسانی که از این روش‌ها استفاده می‌کنند، دچار جوش‌های چرکی در نواحی اپیلاسیون می‌شوند. ظاهر شدن این جوش‌ها عادی است. برداشتن مو با موچین، مومک، بند و ابزارهای اپیلاسیون محل رویش مو را تحریک می‌کند که باعث بروز جوش‌هایی شبیه جوش‌های چرکی می‌شود. این جوش‌ها که در پی حساسیت تحریکی به وجود می‌آیند، بعد از مدتی از بین می‌روند.  حذف موهای بدن را به مردان توصیه می‌کنید؟ این یک مساله شخصی است و به دیدگاه و سلایقه افراد بستگی دارد. اگر کسی از وجود این موها در بدن خود ناراحت است و حس می‌کند حذف آن باعث بهبود کیفیت زندگی‌اش می‌شود، می‌تواند آنها را از بین ببرد ولی اگر با این موضوع مشکلی ندارد، نیازی به انجام این کار نیست. حذف موهای بدن در مردان بیشتر جنبه روانی و زیبایی دارد و از نظر پزشکی چندان جای بحث پیدا نمی‌کند.

رفع موهای زائد آقایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.