دال عدس

دال عدس و خواص آن

دال عدس خواص،دال عدس چیست،دال عدس بوشهری،دال عدس هندی،دال عدس آشپزی

دال عدس یکی از حبوبات خوش مزه و پر از خواص مفیداست که می توان با آن سوپ و آش های خوشمزه تهیه کرد.بهتر است بدانید که دال عدس گیاهی است یکساله که ارتفاع آن بیش از ۳۰ سانتیمتر نیست . در واقع برگهای آن دارای ۶ تا ۱۴ برگچه می باشد که در انتهای آن پیچک قرار گرفته است. بدنیست بدانید که میوه آن غلاف کوچکی است و اغلب در هر غلاف ۱ تا ۳ دال عدس موجود است.

دال عدس،خواص دال عدس

بهتر است بدانید که عدس دو نوع می باشد : عدس رسمی که دانه آن گرد و نسبتا درشت است و رنگ آن سبز مایل به زرد می باشد .عدس ریز یا عدس قرمز که دانه های آن ریز و به رنگ قرمز می باشد که دال عدس خوانده می شود.

دال عدس،خواص دال عدس

جالب است بدانید که دال عدس رنگ نارنجی دارد و سرشار از بتاکاروتن پیش‌ساز ویتامین A می باشد و مصرف این غذا سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و برای قوه بینایی مفید می باشد. مورد مصرف دال عدس:بهتر است بدانید که از دال عدس در تهیه انواع سوپها و غذاها استفاده می شود و با آن غذاهای خوشمزه ای تهیه می شود.

دال عدس،خواص دال عدس

خواص درمانی دال عدس:بدنیست بدانید که مصرف دال عدس برای دیابت مفید است.لازم به ذکر است که مصرف دال عدس برای افراد چاق یا مبتلا به چربی خون مفید است چرا که چربی خون را کنترل می‌ نماید

دال عدس،خواص دال عدس

غذاهایی که با دال عدس می توان تهیه کرد:سوپ دال عدس که بسیار خوشمزه و پرخاصیت است.

دال عدس را در سبد غذای خود فراموش نکنید.

دال عدس و خواص آن

مطالب مرتبط:

لوبیا

لوبیا سفید

گندم

جو