۹ راهکار رفع خشکی لب

خشکی لب,بيماري خشکی لب,خشکی لب در بارداري,علائم خشکی لب,درمان خشکی لب,درمان خشکی لب با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خشکی لب,خشکی لب را چگونه درمان کنيم,خشکی لب در کودکان,خشکی لب در بزرگسالان,خشکی لب در نوزادان,خشکی لب در بهار,خشکی لب در تابستان,خشکی لب در پاييز,خشکی لب در زمستان,آشنايي با خشکی لب,همه چيز در مورد خشکی لب,خشکی لب واگيردار است,خشکی لب و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان خشکی لب
رفع خشکی لب, خشکی لب, ویتامین A۹ راهکار رفع خشکی لببه گزارش بی اس ام اس  خشکی لب یکی از مشکلاتی است که خیلی از خانم‌ها را مخصوصا در این ایام سال که هوا رو به سردی می‌رود، آزار می‌دهد. اگر شما هم یکی از این جماعت هستید، توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:…خشکی لب یکی از مشکلاتی است که خیلی از خانم‌ها را مخصوصا در این ایام سال که هوا رو به سردی می‌رود، آزار می‌دهد.

رفع خشکی لب, خشکی لب, ویتامین A

اگر شما هم یکی از این جماعت هستید، توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:…

۱. دور رژلب‌های مات و خشک را خط بکشید. رژلب‌های چرب و مایع، بهترین مواد آرایشی برای لب‌های خانم‌هایی است که از خشکی لب رنج می‌برند.۲. اگر با استفاده از رژلب دچار خشکی لب می‌شوید، بهتر است قبل از استفاده از آن، لب‌های خود را با کمی پماد ویتامین A چرب کنید.۳. در صورت نیاز، لب‌های خود را با شوینده‌های ملایمی مانند صابون‌های کرم‌دار یا شامپو بچه بشویید.۴. دو قاشق چایخوری شکر و یک قاشق‌خوری عسل را با هم ترکیب و این خمیر را ۵ دقیقه روی لب‌های خشک و ترک‌خورده‌تان بگذارید. این کار را ۲ بار در روز تکرار کنید تا لب‌هایتان نرم‌تر شوند. می‌توانید این خمیر را برای از بین رفتن پوسته‌های لب، کمی روی آنها مالش دهید و در نهایت هم با آب ولرم بشویید.۵. قبل از خواب، ترکیبی از عسل و گلیسیرین درست کنید و آن را روی لب‌هایتان بزنید. این ترکیب را صبح که بیدار شدید، از روی لب خود با آب ولرم پاک کنید و معجزه آن را در نرم شدن لب‌هایتان ببینید.۶. یک مشت پر، برگ گل سرخ شسته‌شده را در مقدار کمی شیر به مدت چند ساعت، خیس کنید. سپس با مخلوط کردن برگ‌های گل و شیر، خمیر یکنواختی درست کنید و آن را روزی ۲ بار روی لب‌های پوسته‌پوسته‌شده یا ترک‌خورده بگذارید. قرار دادن این خمیر روی لب‌ها، پیش از رفتن به رختخواب، کمک زیادی به نرم‌تر شدن پوست لب می‌کند.۷. روزی ۴ بار روغن طبیعی نارگیل یا کرچک روی لب‌های خشک خود بزنید. این روغن‌ها، از قوی‌ترین و موثرترین نرم‌کننده‌های طبیعی لب در روزهای سرد و خشک سال محسوب می‌شوند.۸. استفاده از وازلین ، کره و روغن مخصوص پوست بچه‌ها هم در نرم کردن لب‌ها تاثیر دارد.۹. هنگام غذا خوردن، دستمال را روی دهانتان نکشید بلکه گوشه‌ای از دستمال‌های نرم و لطیف را آرام روی لب‌هایتان بگذارید و بردارید.
منبع:aftabir.com

۹ راهکار رفع خشکی لب

کامنت های تایید شده : 2 عدد

  • مرسی خیلی خوب بود

    • خیلی خوب بود ممنون

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.